BIL NAMA PENGINAPAN NO TELEFON CACATAN
 

Gong badak/Batu Rakit

1. AZ GPS 0139126515

0139813195

096694091

RM250 per day

Aircond 3 bilik utk 5 org

2. Wakaf tengah Homestay 0145361047 RM200/80/100

5 org 4 bilik

3. Rumah Penginapan JR 0139804395

0139236424

 
4. Amira Homestay 0139706557

0139905577

RM250 per day,

3 bilik

4 bilik

2 bilik

5. 8836 Rumah penginapan 0139820798 RM80 per day, 4 bilik
6. Chalet Sri Damai 0129608197

0129530993

09-6696193

RM80 per day

9 bilik

 

7. Taukey  Room 0139122013 RM150 per day

3 bilik

8. Cempaka Damak Homestay 0199345866

0199367670

096662620

 
9.

 

Penginapan Che DE 0147944117 RM50 per day

6 bilik

10. Rumah Tumpangan 0199148588  
11. Homestay Iman Raudah 0196670417

0148323066

0199472809

RM160 per day

3 bilik

12. Salam Homestay 0110868671

096693719

0139234671

RM150

3 bilik

2 queen, 1 single

13. Penginapan Syifa 0199845680  
14. Penginapan Ansari Homestay 0199841268

0148255357

RM100 per day

2 queen, 1 single

15. Probina Homestay 0199349499

096692111

RM200

3 bilik queen

14. Penginapan Koha 0129086968 RM200-300 (2buah)

3 bilik

15. Kpg Tanjung Beach Chalet 096695757 RM80 per day

1 queen2 single

16. Emad Idham Homestay 096695813

0199278604

0199128604

RM150

3 bilik

1 queen 2 single

17. Homestay economy family 0199178186  
18. Teratak Samudera 0193875588

0193865587

RM 80 per day

5bilik

19. Homestay Tun Hamka 0139969676

0129664676

 
20 Batu Rakit View Chalet 0139214515

0129672955

RM 85 per day single

 

RM135 per day Queen

RM225 per day  Rumah 2 bilik

 

Total 10 bilik

21. D Teratak Umi 0139743519  
22. Banggol Homestay 0139366244

0139356244

0199933640

RM200 per day (rumah)

RM50-80 per day bilik

 

2 rumah

3 bilik

4 bilik

23. Amirah Homestay 0139706557

0139990577

 
24. Chalet D rest 2 096693137

0139677492

RM120 per day

3 Rumah

3 bilik

25. Chalet Anees 096693137

0139677492

 

RM88 per day

19 bilik

1 Dorm

26. Nasar Homestay 0129490258  
27. Zahrah Homestay 0199300649

0199890649

 
28. Sunflower Homestay 096672560

0199366560

 
29. Rumah Rehat Imtiyaz 0199811995

0199347645

 
30. Homestay Hahan 0199868886  
31. Norida Homestay 0173815856

0199170262

0199621363

RM250 per day

3 bilik

32. Musafir Homestay 0139932452

0199844207

RM 160 per day

3 bilik

33. Homestay Nur Kasih 0199858274

0139800442

RM125 per day

2 bilik

 

RM225 per day

4 bilik

RM 140 per day

3 bilik

34. Homestay Sri Idaman Gong Badak 0139388376

0132436555

RM160 per day

3 bilik

35. Bayu Homestay 0199349220

0199839220

 
36. Homestay Syukur 0148125516

0139271671

 
37. Rumah Penginapan Sri Taman 0199429764 RM180 per day

3 bilik

4 bilik air

38. Penginpan Marisya 0139809066

0199701400

 
39. Penginapan Naza 0139195477

0139263340

RM130 per day

3 bilik

40. Marwadah Homestay 0139063391

0199672706

RM120 per day

2 bilik

41. Bilik Penginapan My CJ 0199106961

0148199277

RM65 per day

1 bilik

3 bilik queen

42. Rumah Tumpangan Yassin 0139814352 RM130/150 per day

120 orang

43. SS Bestari Homestay 0136083756

096624292

 
44. Rumah Tumpangan Has 0139366456

096699950

 
45. Homestay Tahsin 0139521048  
46. Etty Homestay 0139849439

0139516780

RM 150 per day

3 bilik

47. NNR Homestay 0129017822  
48. Mama Homestay 0139234590

0199134590

RM 250 per day

4 bilik

49. Najwa Homestay 0139932104  
50. Rumah Tumpangan 04199429842  
51. Rumah Tumpangan Nur 096696772

0139231508

RM150 per day

3 bilik

52. Homestay Nurul 0199364388

0199364490

 
53. Rumah Tumpangan Sir Meranti 096697858 RM150 per day

3 bilik

54. Rumah Tumpangan 096697858 RM150 per day

3 bilik

55. Annur Homestay 0189083865 RM160 per day

3 bilik

56. Syimaneka Homestay 0199368960

0199368959

RM550 per day

5 bilik

57. Rumah Rehat Batrisya 0129458946 Penuh
58. Kak Nor Homestay 0199364388

0199364490

 
59. Putra Homestay 0199388123

0199858687

RM200 per day

3 bilik

60. Jasmine Homestay 0139804539

0139473957

 
61. Legend Homestay 0132610002

01137983094

0129495624

 
62. Djembal Homestay 0199057509

0126224306

RM150 per day

3 bilik

63. Teratak D’Bayu Homestay 0139500982

0139347305

 
64. Sri Jembal 0107601304

0199861825

0193831825

 
65. Sri Pantai 0199543836

0199542535

 
66. Rumah Rehat Fadhilah 0139342561

0199628416

RM200 per day

3 bilik

67. Cikgu Lan Homestay 0139867159 RM200 per day

3 bilik

68. Stopa Homestay 017919362

0129608930

 
69. Penginapan Syahrin 0129299492 RM200 per day

4 bilik

70. MGH Homestay 0145224220

0129865659

RM150 per day

3 bilik

71. Rashidah Inn 0139279289  
72. Rumah Sewa 0129086968  
73. Chalet Vista Impian 0109867537

01994933538

RM80 per day

4 bilik

74. Penginapan Sri Villa Mayang 096675475 RM78,95,88,100,250

per day

12 bilik

 

75. Kirana Homestay 0199153544

0129097800

 
76. Mazly Hafizi Homestay 0199366524

0199346254

RM130 per day

3 bilik

77. Lela Homestay 0199383855

0199851588

RM200 per day

3 bilik

 

RM280per day

4 bilik

78. Muhamad Homestay 0139213408  
79. Amira Homestay 0139706557  
80. Teratak Sri Jembal 0139932104 RM250 per day

4 bilik

81. Mercu Homestay 0179251861  
82. Fiza Homestay 0129097526 RM250 per day

4 bilik

83. Roomstay 0199802205 RM55 per day

4 bilik

 

RM90 per day

4 bilik

84. AGI Homestay 0199184691 RM250 per day

3 bilik

85. My Hana Homestay 0129285909  
86. MGH Homestay 0145224220 RM150 per day

3 bilik

87. Aisy Homestay 0139844866  
88. Quinara Al safir Resort 096674040 Boleh menampung

300 orang

89. Rumah Tumpnagan Ahmad Albab 0139804117 RM200 per day

3 bilik( 1blok)

Kosong 2 blok

90. Rumah rehat Pantai Puteri 09-6666396 RM80 per day

5 bilik

91. Dara Inn 0139359543 RM80/140 per day

30 bilik

92. Anjung Pantai Seberang 0139103900 RM165 per day

4org

 

RM150per day

3 org

 

RM125 per day

2org

 

RM450 per day

10org

93. Jok Lodging 0139991817  
94. Rumah Rehat Izzat 0199802765  
95. Rz Lodging 0199136296 Penuh
96. Rumah Penginapan KOKITAB 096232321  
97. Homestay 0129548342 RM250 per day

4 bilik

98. Rumah Tumpangan Kamil 0139996064 RM300 per day

4 bilik

99. Hadami Homestay 096669842

0199290311

RM15/per person 50-60 org

Dorm 2 org/bilik

100. Ez Homestay 0199535011 RM200 per day

4 bilik

101. Nurul Homestay 0199159391 RM180 per day

4 bilik

102. Penginapan Harmoni 0199800429 RM50-90 per day

12 bilik

103. Scout Inn Resort 096623100 Penuh
104. Iely Chalet 0139704779  
105. Bara Impiana Suite Stay 0199808455

0139360555

4 unit 2 bilik tidur

3 unit superior

1 unit 3 bilik tidur

 

Durian Burung

106. Tawaquf Inn 096627377 RM128 per day Double single

 

RM168 per day

Queen

18 bilik

107. Rumah Penginpan As Salam 0199824100 RM200 per day

3 bilik

 

RM250 per day

3 bilik

108. Mayang Suite 096675475  
109. Mahirah Homestay 0139208341  
110. Rumah Penginapan D’Ya 0139327372  
111. Baitul Falah’s Homestay 01417972128  
112. Rumah Rehat Aasram Sri Duyung 096671193 RM450 per day

Blok A 25 org

 

RM450 per day

Blok B 30 org

 

RM120 per day

Bilik 15 org

 

RM90 per day

Bilik 8 org

 

RM80 per day

Bilik 4 org

113. Telok Ketapang Homestay 0139744837  
114. Halami Homestay 0139279041  
115. Rumah Tumpangan Kak Aini 0192785955 RM300 per day

2 rumah 20 org

116. Kak Mah Homestay 0139843374 RM200 per day 15 org

 

117. Anjung Pantai 0139103900 RM165 per day

4 bilik 16 org

 

RM288 per day Anjung 1 4 org

 

RM180 per day Anjung 2 4 org

 

RM125 per day Nyatoh1 dan 2

4 org

 

RM150 per day Nyatoh 3 hingga 5

9 org

 

RM150 per day Nyatoh 6

4 org

118. Barakah Chalet 0139841939  
119. Penginapan Nashrin 0199658281 RM550 per day Banglo 16 org

 

120. Rumah Rehat Ismail 096621570  
121. Samudera Homestay 0129210252  
122. Kak Nisa Homestay 0199328871 RM150 per day Teres 6 org

 

123. Pak Sudin Homestay 0199443004  
124. Nurul Homestay 0199364388  
125. 66 Homestay 0199365542  
126. Penginapan Que’s 0145008500  
127. Rumah Rehat Solehah 0199365226  
128. Rumah Rehat Day and Bakti 0199134694  
129. Warisan Homestay 0179073976 Lihat website

http://www.e-jaja.com/rooms/

 

Wakaf Tembesu /Tok Jiring

130. Penginapan GLE 0199879837 RM50 per day 2 org

 

RM60 per day 2 org

 

RM70 per day 4 org 7 bilik

 

 

 

131. First One Homestay 0169890882  
132. CT Homestay 0199833945  
133. Ikhwan Lodge 0199723059  
134. Penginpan As- Salam 0199824100 RM250 per day

3 bilik

 

RM200 per day

3 bilik

135. Baitul Muslim Homestay 0192675808 RM230 per day

3 bilik

136. Noraz Homestay 0139223534  
137. Sri Gading Homestay 0139664633  
138. D’Sakinah Homestay 0169229060 RM150 per day

3 bilik

139. Qalesya Homestay 0199188487 RM150 per day

3 bilik

 

RM100 per day

2 bilik

140. Rumah Penginapan Desa 0139047676 Penuh
141. Aila Lodge 0129371100 RM100 per day

2 bilik (3unit)

142. Kak Nor Homestay 0199364388  
143. ZS Homestay 0133400022 RM140 per day

3 bilik

144. Rumah Tumpangan Sri Jaya 0199858110  
145. Jenas Homestay 0193579460 Renovation
146. Penginapan Ceria Hani 0139431752  
147. GP Homestay 0179823906 RM300 per day

5 bilik

148. Iely Chalet 0179217479 RM70-130 per day

13 bilik

150. Izzah Homestay 0199152523 RM180 per day

3 bilik

151. Nozahu Homestay 0148309569  
152. Ani Homestay 0129574789  
153. Zawiwi Homestay 0139278442 RM110 per day

3 bilik

154. Cikgu Aziz Homestay 0199802454 RM100 per day

3 bilik

155. Rumah Tumpangan Aulia 0199601415 RM250 per day

3 bilik

156. Rumah Penginapan Magrifah 0199560253 RM250 per day

3 bilik

157. Rumah Penginapan Al- Barakah 0129212064 RM300 per day

4 bilik

158. D’D homestay 0199851906 RM200per day

3  bilik

159. Ayah Bonda Homestay 0199423884  
160. Zamwani 0199255813 RM170 per day

3 bilik

 

RM180 per day

3 bilik

161. D’Muda 0199960721 RM200 per day

3 bilik

 

RM350 per day

5 bilik

 

Pulau Duyung

162. Wan’s Homestay 0139288595 RM150 per day

3 bilik

163. Pok Jak 0199151574  
164. Bukit Datu Homestay 0169319849  
165. GM Homestay 0199319849  
166. G2 Homestay 0199805197 RM200 per day

3 bilik

167. Kak Long Homestay 0169883337  
 

Losong

168. Naisyah Homestay 0129219290 RM250 per day

5 bilik

169. Warisan Homestay 0139037541 RM200 per day

2 bilik

170. Losong Siakap Homestay 0139358416

0129639840

 
171. Kamariah Homestay 0139326633

0199141877

 
172. D’Losong 0199363484 RM500 per day

7 bilik

173. Nadhirah Rafiq 0199446770

0199899629

RM250 per day

4 bilik

174. Shizni Homestay 0139217347  
175. Muzium Villa 0129097670 RM150 per day

3 bilik

176. Nany Homestay 0199394949

0199752888

RM240 per day

3 bilik

177. Pakatan Rest House 096233611

096232797

0199635440

Lihat website

www.pakatan.com.my

178. Seri Hiliran Homestay 0193639346

0179113534

0199478815

RM150 per day

3 bilik

179. Rumah Penginpan 0148441405

0199707325

 
180. Aimy Homestay 0139275515 RM120 per day

2 bilik

181. Seri Desa Losong Homestay 0139612642 RM80 per day

1 bilik

 

RM390 per day

6 bilik

182. Villa Kristal 096278888

096278886

RM400 per day

3 bilik

RM450 per day

3 bilik

183. Cristal View 0199919536

096228829

 
184. Rumah Penginapan 00199340037

0139296070

096236282

RM120 per day

2 bilik

185. Mayang Penginapan 0199834003 RM300 per day

5 bilik

186. Abah Homestay 0139474993

0139474832

096231011

RM130 per day

1 bilik

 

RM230 per day

3 bilik

 

RM330 per day

4 bilik

 

Gong Kapas

187. Mesra Villa Village 0139352877

096262487

RM200 per day

25 org

188. Izhan Homestay 01995320566  
189. Suria Homestay 0139207718  
190. Kak Lah Homestay 0139801493  
191. Ilmi Homestay 0139815818

0139325878

RM200-300 per day

10 rumah

 

Chendering

192. Rumah Rehat Balqish 096882559 RM180 per day

3 bilik

193. Anjung Raudah Homestay 0198224757

0129604200

RM150 per day

2 bilik

194. S.A Homestay 0137467676  
195. Naylis Homestay 0199855499  
196. Bonda Homestay 0199843100

0179744911

0179860322

3 Bilik Tidur
197. Mahsuri Homestay 0199483687

0148082334

 
198. Rumah Tumpangan Mak Teh 0199365646

0199225251

RM250 per day

3 bilik

RM300 per day

3 bilik

199. Qurata Riverside Resort 096175500  
200. Numah Homestay 0199460067

0179666150

RM350 per day

5 bilik

RM250 per day

4 bilik

201. Syamil Homestay 0199768134 RM200 per day

3 bilik

202. Bilik Sewa 0199814565

0199977178

096240081

Perempuan sahaja
203. Sumaiyah Homestay 0139390856

013915822

RM250 per day

4 bilik

RM300 per day

4 bilik

204. Berkat Zah Enterprise Homestay 0199894558 RM340 per day

4 bilik

25 org

205. Kencara Spa dan Homestay 096238184

096316362

 
206. Binjai Homestay 0131022343

0199154464

RM200 per day

3 bilik

RM80 per day

1 bilik

207. Rumah Tumpangan 0139565531

096171267

 
208. Roszita Homestay 0199803362 RM350 per day

8 bilik

RM250 per day

4 bilik

RM300 per day

3 bilik

209. Dina Ceria 0139300585

0129109484

RM250 per day

4 bilik

210. Alia Homestay 0199330508

0129628928

RM170 per day

3 bilik

211. Rumah Penginapan Cetek Da’ Ibai 0129659495

0109111047

0199310036

RM170 per day

3 bilik

212. Villa Impianku 096223754

0139201237

RM300 per day

4 bilik

213. Cipta Tuan Homestay 0169229255

0129839258

0139819258

0139809258

 
214. Maju Homestay 0139277070

0129517070

0124937070

0124927070

RM200 per day

4 bilik

RM200 per day

4 bilik

215. Rumah Tumpangan Landmark Inn 0102652203

0110835359

Hotel
216. Nur Homestay 0199136889 RM180 per day

2 bilik

217. Rumah Tumpangan 0137467676

0199736180

5 unit sekitar kuala Terengganu
218. Family Inn 0129430998

0129080048

Banglo 2 Tingkat
219. Penginapan 24 jam

Damia Sri Nik

0199080607  
220. Seri Ibai Permai Homestay 096170157

0139928855

 
221. Ayah Wan 0178275547  
222. Penginpan Puteri 0169890159

0197410045

 
223. Zta Homestay 0148421996

0199445668

 
224. Nani Guest House 0169804686  
225. Penginapan Dorm 0129581612  
 

Batu Burok

226. Rumah Penginapan 0139396799

0199572952

 
227. B.B Homestay 0199438007  
228. Dedaun Homestay 0169224116  
229. Damai Guest House 0199438007

0124646105

 
230. Pantai Batu Burok Homestay 0179127881  
231. K.T Guest House 0114288171  
232. Rumah Penginapan Seri Intan 0139218810  
234. Rumah Tetamu Nurul Husna 0199566599  
235. Rumah Penginapan JJ 0148015651

0148015650

 
236. Chabang Tiga Homestay 0139217108

0139227108

 
237. Dryan Homestay 0179089862

0199596679

 
238. Rumah Penginapan 0129581751  
239. Penginapan Za 0179558515

0129579347

 
240. Seri Indah Resort 096222633

096221564

 
241. Abah 0139474993

0139474832

 
242. Nabila Homestay 0129472609  
243. Irsya Homestay 0139551711  
244. Angsana Homestay 0199332222

0139551711

 
245. Nina Homestay 0148147484 5 bilik
246. Inap Desa Cite 0199539157  
247. Assalamualaikum Homestay 0139674848

0139761668

 
248. Faiq Homestay 0199567478  
249. Bundaku 0139381285

0199567895

 
250. AF Homestay 0139452040

0123919252

Banglo
251. Homestay 01263891525  
252. Karismas Lodge 096311600  
253. 3A9 Homestay 0129898134  
254. Romsi Homestay 0199802717

0139202717

 
256. Ruamh Tumpangan 096222796  
257. Seri Intan Homestay 0139218810  
258. Bonda homestay 0199363191 RM200 per day

2 banglo dan 1 flat

22 org

259. Anjung Rahman 0199041886 RM250 per day

Banglo

20 org

 

Hotel dan Resort

260. Intan Beach Resort 09-631 8899  
261. K.T Travellars Inn 09 6223666  
262. Sri Tanjung 09-626 2636.  
263.

 

Hotel J Suites 09-626 1888

09-626 2888

 
264. Hotel Sri Terengganu 096221628  
265. Ri-Yaz Heritage Resort And Spa

 

096277888

 

 
266. Primula Beach Resort Kuala Terengganu 09622 21003

 

 
267. Hotel Seri Malaysia Kuala Terengganu 09623 6454  
268. Hotel Grand Continental Kuala Terengganu 096251 888  
269. Hotel Felda Residence 096321111  
270. Hotel Permai Inn 096222122  
271. Hotel Prinzpark 09 6178866  
272. Hotel K.T Mutiara 096222655  
273. Hotel Ming Star 096228666  
274. Hotel Alamanda 096228888  
275. Hotel Yen Tin Mid Town 096223088  
276. Hotel Kenangan 096222688  
277. Hotel Tanjong Vista 096319988  
278. Hotel Citi Point 096309909  
279. Hotel Grand Puteri 096215555  
280. Sutra Beach Resort 096531111  
281. Gem Beach Resort 096695910  
282. Merang Beach Resort 096531600  
 

Lain – lain

283. Kompleks Belia dan Sukan Negeri Terengganu 09-6222529 Bergantung pada tempahan dan kekosongan
284. Jabatan Pelajaran Negeri Terengganu 0199131277 Bergantung pada tempahan dan kekosongan
285. Kaunter Rumah Universiti 09668 3706 Bergantung pada tempahan dan kekosongan

 

BIL NAMA PENGINAPAN NO TELEFON CACATAN
 

Tambahan Marang /Rusila

286. Bilik dan Dorm 0129888747

0145006000

RM70 per day

Aircond

 

RM50 per day

Kipas

 

6 bilik

287. Melor guest House 0129080661  
288. Chalet Yunie 0179569156 RM70 per day a/c

 

RM60 per day a/c

 

RM 40 per day kipas

289. Saudagar Beach Resort 0139100965 RM70 per day a/c

 

RM120per day a/c

 

RM 150 per day a/c

290. Angulia Beach Resort 096181322 RM120-250 per day Family

 

RM100 per day single

 

291. Rose Homestay 0199844382  
292. Syasurya 0139883698 RM60,70,80 per day

 

293. Sahabat 0199844382 RM100 per day besar

 

RM75 per day kecil

294. Che Esah Resort 0112896400  
295. Mok Gayah 0179705586  
296. Sha Cottage 0199921588 RM250 per day

4 bilik

297. Chalet Su 0176797672 RM30-120 per day

15 bilik

298. Fiq Homestay 0139551221 RM150 per day

2 bilik

299. Cek Wek 0199847373 RM80 per day

30 bilik

300. Haji Razak 0139549292 RM150 per day

3 bilik

301. Rusila Homestay 0172520148 RM120 per day

2 bilik

302. Nurul Fresh Resort 0199135115  
303. Purnama 0118773369  
304. Mak Ngah Mah 0199237127  
305. Penginapan Bayu 0199369633 RM70, 80, 200 per day

3 bilik

306. D’Lavender 0199955991 RM60-130 per day

24 bilik

307. Damai Homestay 0139654794  
308. Merang Guest House 0145224220  
309. Rumah Tumpangan Budget 0199183949 RM200 per day

4 bilik

310. Makcik Gemuk 0139980936 Penuh
311. Cempaka Kuning 0122726147 RM250 per day

4 bilik

 

UMT